Конспекти уроків та позакласних заходів

Тема. БІОСФЕРА

Мета: * формування знань про біосферу та її складові;

* навчити визначати та пояснювати закономірності поширення живих організмів, оцінювати вплив людини на біосферу;

* виховуватим бережливе ставлення до біосферних багатств Землі.

Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.

Обладнання: атласи, підручники, таблиці з прикладами живої природи.

ЗМІСТ УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Географічні новини

ІІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь

Прийом «Бліц-опитування»

  • Які оболонки Землі ви знаєте?
  • Наведіть приклади вазаємодії названих оболонок між собою.
  • Яка частина природи Землі, на вашу думку, не увійшла до складу названих оболонок?

ІV. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів

Прийом «Дивуй»

Жива природа нащої планети - це унікальна лабораторія, в якій кожен її обєкт має своє призначення. Є в цій лабораторії і свій годинник. Наприклад, соняшник, повертаючись своїм «обличчам» до сонця, відстежує рух світила небосхилом. А багато квіткових рослин відкриваються і закриваються у чітко визначений час. Листок кожної рослини - міні біоенергостанція, яка у процесі фотосинтезу перетворює енергію сонця на поживні речовини, виділяючи при цьому кисень.

Ви вже знаєте про те, що живі організми беруть активну участь у вивітрюванні гірських порід, формуванні нових форм рельєфу, утворенні водойм (наприклад, унаслідок будування загат бобрами), створенні гірських порід (камяного вугілля, крейди) , зміні кліматичних характеристик місцевості, регулюванні мінерально-сольового складу води Світового океану.

V. Повідомлення теми і мети уроку

VІ. Вивчення нового матеріалу

Розгорнутий план етапу

1. Що таке біосфера? (Формування поняття)

2. Складові біосфери (Робота за підручником)

3. Межі біосфери. Складання схеми-рисунка в зошитах.

4. Грунт та його утворення.

Біосфера - оболонка Землі, у якій живуть живі організми. Межі біосфери визначаються поширенням живих організмів. Верхня межа біосфери розташована на висоті до 30 км, нижня - у літосфері, на глибині до 4-5 км від поверхні Землі. Таким чином, біосфера включає нижню частину атмосфери, усю гідросферу та верхню частину літосфери.

Уперше термін «біосфера» (сфера життя) запропонував Жан Батист Ламарк на початку ХІХ століття. Учення про біосферу обґрунтував та розвинув перший президент Української академії наук В.Вернадський. Живі організми, включаючись у безперервний кругообіг речовин і енергію, перебувають у постійному зв'язку біосфери з атмосферою, гідросферою та літосферою.

Грунт, чинники грунтоутворення (стор.195 малюнок 175)

Фізкультхвилинка

Руки в боки - раз, два, три,

Фізкультхвилинка почали.

Географію вивчаємо

І міста хутчіш згадаємо.

Руки в гору підіймаємо

Їх на північ простягаємо.

А на півночі в нас Київ -

Це столиця України.

Ми на сході живемо

Місто Харків знаємо.

Вліво, вправо повернись

Все довкола рідне скрізь.

Влітку їздимо до Криму -

Крим - це південь України.

Тож до низу руки тягнемо

Море й сонечко згадаємо.

А тепер всі рівно стали

І долоні розім'яли.

На останок раз присіли

І за парту тихо сіли.

VІІ. Закріплення вивченого матеріалу

Прийом «Проблемне питання»

  • Чи змінюються в часі межі біосфери? Відповідь обгрунтуйте.
  • Проаналізуйте вплив людини на біосферу. Відповіді оформіть у вигляді таблиці

Вплив людини на біосферу

позитивний

негативний

  • Назвіть які тварини і рослини найбільш поширені у вашій місцевості.

Завдання. Наведіть приклад взаємодії двох оболонок: біосфера - атмосфера; біосфера - гідросфера; біосфера - літосфера.

VІІІ. Підсумок уроку

«Пять речень»

Учні пятьма реченнями формулюють висновок уроку.

ІХ. Домашнє завдання

Опрацювати § 57

Навести приклади пристосувань тварин і рослин до різноманітних умов навколишнього середовища.

Додатковий матеріал до уроку

  • Уся рослинність земної кулі протягом року збирає з атмосфери близько 550 млрд вуглекислого газу та повертає 440 млрд тон кисню.
  • Один гектар хвойного лісу протягом дня виділяє до 30 кг ефірної олії, яка знищує всі шкідливі мікроорганізми в атмосфері, очищуючи в такий спосіб повітря. За рік гектар лісу очищує 18 млрд м³ повітря. Дотого ж він ніби гіганський пилосос,ю щороку усосує з повітря 36 тон пилу.
  • Зелене царство рослин Землі налічує до 500 тис. видів, з яких близько 50 тис. росте в нашій країні.
  • Найдовша рослина у світі - ліаноподібна пальма, що росте у гірській області Індії. Довжини її стовбура може досягти 354 метрів.
  • Одне листяне дерево бука виробляє за годину 1, 7 кг кисню. Денна «продукція» такого «кисневого заводу» може задовольнити потреби 64 осіб!

Завдання: Наведіть приклад взаємодії двох оболонок: біосфера - атмосфера.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Завдання: Наведіть приклад взаємодії двох оболонок: біосфера - гідросфера. ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Завдання: Наведіть приклад взаємодії двох оболонок: біосфера - літосфера.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Тема. Населення. Держави. Зв'язки України з державами Африканського континенту.

Мета: - актуалізувати поняття «людські раси», народи, «політична карта»,«країна», «населені пункти»;

  • сформувати уявлення учнів про загальні риси населення й господарство найбільших країн Африки;
  • розповісти про особливості формування політичної карти материка;
  • виховувати в учнів повагу до інших народів світу

Обладнання: підручник, атлас, фізична карта світу, робочі зошити,зошити для практичних робіт.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів

У деяких людей складається враження про Африку як про материк, де проживають тільки представники негроїдної раси. Насправді це не так, на півночі материка переважають жителі європеоїдної раси, а на острові Мадагаскар проживають представники монголоїдної. Значні відмінності, що існують у природних умовах окремих районів Африки, обумовили різноманіття у фізичних ознаках і представників негроїдної раси. Так, у затишних куточках екваторіальних лісів живуть пігмеї-тва. Назва цього народу грецького походження й означає «розміром з кулак» - їхній зріст не перевищує 1,5 м. Колір шкіри пігмеїв світліший, ніж у багатьох інших негроїдів, губи тонкі, ніс широкий. У Східній Африці, у савані, живуть найвищі люди на Землі, середній зріст яких становить близько 180-200 см. До того ж вони дуже витривалі й можуть пішки долати значні відстані.

ІІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь

  • Які чинники впливають на розселення жителів різних регіонів Землі?
  • Чим відрізняються представники різних людських рас?
  • Чому виникли ці відмінності?
  • Від чого залежить кількість населення різних регіонів Землі?

ІV. Вивчення нового матеріалу

ПЛАН

  • Раси і народи.
  • Політична карта Африки.
  • Зв'язки України з державами Африканського континенту.

V. Закріплення вивченого матеріалу

*Тестове завдання

Установіть відповідність між назвами народів та їхніми характеристиками (можна на дошці)

1туареги А народ, що має ознаки монголоїдної раси

2 пігмеї Б народ, що населяє пустелю Сахару

3 араби В найбільш низькорослий народ на землі, що живе в екваторіальних

4 тутсі лісах

5 бури (африканери) Г стрункі високорослі народи саван східної частини материка

6 малагасійці Д представники південного відгалуження європеоїдної раси, що

населяють північ Африки

Е нащадки європейських переселенців із Нідерландів, що живуть на

півдні Африки

Відповідь: 1Б, 2В, 3Д, 4Г, 5Е, 6А

VІ. Підсумок уроку

  • Населення Африки становить 890 млн. осіб. Материк характеризується строкатістью етнічного складу, тут налічується понад 200 народів. У північній частині материка живуть бербери й араби, які належать до європеоїдної раси. На південь від Сахари континент населяють негроїди (за винятком острова Мадагаскар).
  • Більш заселеною є західна частина материка й окремі країни Центральної та Південної Африки, низькою є густота населення в Північній Африці.
  • До початку Першої світової війни майже вся територія материка була поділена на колонії європейських держав. Зараз в Африці налічується близько 50 незалежних держав, найбільшими з яких є Алжир, Нігерія, Єгипет, Демократична Республіка Конго, Південно Африканська Республіка.
  • Африка - економічно найбільш відсталий континент. Основою економіки материка залишається сільське господарство. Головні продовольчі культури - пшениця, кукурудза, маніок, рис, банани, бобові, батат, арахіс. У промисловості найбільше значення мають харчова, легка й видобувна галузі.

VІ І. Домашнє завдання

§12-20 повторити тему «Африка»

  • в робочому зошиті «най»
  • в зошиті для ПР позначити держави.


Тема: Екологічні проблеми материків і океанів

Мета: - показати глобальний характер порушення природної рівноваги;

- узагальнити знання про природоохоронні території;

- виховання відповідальності за наслідки впливу господарської діяльності людини на природу.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань

Обладнання: підручники, атласи, фізична карта світу.

Географічна номенклатура: національні парки, заповідники, пам'ятки природи світу.

ЗМІСТ УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь

Прийом «Бліцопитування»

1. Які географічні оболонки вам відомі?

2. Що таке природоохоронні території?

3. Для чого створюють заповідники, заказники, зоопарки?

4.На яких територіях дозволяється туризм? Де він не дозволений?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Майбутнє людства на планеті,

як і самої планети, залежить від того,

що ми сьогодні оберемо.

ІV. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів

Прийом «Мікрофон»

Ми вивчили 4 океани і 6 материків, сьогодні узагальнимо свої знання з вивченого матеріалу. Ми знаємо, що в кожному з океанів та на кожному материку є екологічні проблеми.

V. Вивчення нового матеріалу

  1. Порушення природної рівноваги у географічних оболонках.

(роздатковий матеріал 1-2 завдання).

  1. Природоохоронні території.

(виступи учнів, д/з)

  1. Роль географічної науки у вивчення та збереженні природи Землі.

VІ. Закріплення вивченого матеріалу

Прийом «Проблемне питання»

Запитання. Якби ви були учасником засідання ООН з охорони навколишнього середовища, то які запитання запропонували б для першочергового розгляду?

VІІ. Підсумок уроку.

  1. Прийом «П'ять речень»

Вирішення проблем щодо екологічної ситуації на материках і в Світовому океані.

(Робота в групах по чотири учні, кожен з учнів каже речення, що є продовженням попереднього, або за допомогою п'яти речень характеризують будь-яке явище або об'єкт)

У ч и т е л ь. Що нового ви дізнались на уроці, якими думками хотіли б поділитись?

VІІІ. Домашнє завдання

  • Опрацювати § 67
  • Підготуватись до підсумкової контрольної роботи.

· Порушення природної рівноваги

АТМОСФЕРА

1.__________________________________________________________________________

2.__________________________________________________________________________

3.__________________________________________________________________________

4.__________________________________________________________________________

5.__________________________________________________________________________

· Екологічні проблеми

ЄВРАЗІЯ

1.______________________________________________________________________

2.______________________________________________________________________

3.______________________________________________________________________

4.______________________________________________________________________

5.______________________________________________________________________

· Вирішення проблеми щодо екологічної ситуації на материках і в Світовому океані

1.___________________________________________________________________________

2.___________________________________________________________________________

3.___________________________________________________________________________

4.___________________________________________________________________________

5.___________________________________________________________________________

· Порушення природної рівноваги

ЛІТОСФЕРА

  • _______________________________________________________________________
  • _______________________________________________________________________
  • _______________________________________________________________________
  • _______________________________________________________________________
  • _______________________________________________________________________

· Екологічні проблеми

АФРИКА

1._____________________________________________________________________

2. _____________________________________________________________________

3.______________________________________________________________________

4.______________________________________________________________________

5.______________________________________________________________________

· Вирішення проблеми щодо екологічної ситуації на материках і в Світовому океані

  • _______________________________________________________________________
  • _______________________________________________________________________
  • _______________________________________________________________________
  • _______________________________________________________________________
  • _______________________________________________________________________

· Порушення природної рівноваги

ГІДРОСФЕРА

1.___________________________________________________________________________

2.___________________________________________________________________________

3.___________________________________________________________________________

4.___________________________________________________________________________

5.___________________________________________________________________________

· Екологічні проблеми

АВСТРАЛІЯ та АНТАРКТИДА

1.___________________________________________________________________________

2.___________________________________________________________________________

3.___________________________________________________________________________

4.___________________________________________________________________________

5.___________________________________________________________________________

· Вирішення проблеми щодо екологічної ситуації на материках і в Світовому океані

1.___________________________________________________________________________

2.___________________________________________________________________________

3.___________________________________________________________________________

4.___________________________________________________________________________

5.___________________________________________________________________________

· Порушення природної рівноваги

БІОСФЕРА

1.___________________________________________________________________________

2.___________________________________________________________________________

3.___________________________________________________________________________

4.___________________________________________________________________________

5.___________________________________________________________________________

· Екологічні проблеми

ПІВНІЧНА ТА ПІВДЕННА АМЕРИКА

1.___________________________________________________________________________

2.___________________________________________________________________________

3.___________________________________________________________________________

4.___________________________________________________________________________

5.___________________________________________________________________________

· Вирішення проблеми щодо екологічної ситуації на материках і в Світовому океані

1.___________________________________________________________________________

2.___________________________________________________________________________

3.___________________________________________________________________________

4.___________________________________________________________________________

5.___________________________________________________________________________


УРОК № 18

СТИХІЙНІ ЯВИЩА ПРИРОДИ.

ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ.

НАЦІОНАЛЬНІ ПАРКИ АФРИКИ.

Мета уроку: - сформувати уявлення про стихійні лиха і їх наслідки;

  • розповісти про екологічні проблеми материка;
  • виховувати любов до природи та раціональне використання природних багатств.

Обладнання: підручники, атласи, фізична карта світу, презентація до уроку.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Очікувані результати: учні зможуть характеризувати стихійні лиха та основні екологічні проблеми материка, оцінювати наслідки екологічних проблем, називати найвідоміші національні парки Африки (Серенгеті, Нгоронгоро)

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь

  • Бесіда за запитаннями
  • Якими є особливості природи Африки?
  • Як ви вважаєте, чому савани займають таку велику територію на континенті?
  • Що ви знаєте про екологічні проблеми?
  • Як ви вважаєте, які географічні об'єкти є найбільш цінними для людства?

ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів

  • З усього світу з'їжджаються туристи в національні парки Африки, щоб подивитися на тварин у природному середовищі. Але ці природоохоронні території призначені не тільки для задоволення туристів, а насамперед, для збереження й охорони унікальної природи материка. Негативні зміни в природному середовищі Африки відбуваються і в наші часи, що загострює екологічні проблеми та часто провокує виникнення стихійних явищ природи.

ІV. Оголошення теми уроку.

V. Вивчення нового матеріалу

ПЛАН

  • Стихійні явища природи.

(пилові бурі - самум, сироко, займають великі простори розміром від 600 до 2500 км. Кожного літа із Сахари тільки в Атлантичний океан виноситься від 60 до 2000 млн тон піску і пилу.

Зливи в екваторіальних лісах та засухи в саванах.

Напади сарани «ковдра диявола», «чума що літає» 50 млн комах на квадратний метр, кожна комаха з'їдає до 2 кг рослинної їжі)

· Екологічні проблеми.

(пов'язані з господарською діяльністю людини,

вирубка лісів, зрубані дерева скочують схилами,

ушкоджуючи ґрунтовий покрив, вогняно-підсічна система в саванах, спалюється природна рослинність, зменшується родючість грунту,

перевантаження і виснаження пасовищ, руйнується грунтово-рослинний покрив. Все це призводить до наступу пустель на зону саван зі швидкістю 1 км на рік.,

надмірне випасання худоби, пожежі та катастрофічні посухи до 5 років, у пустелях та напівпустелях зрошують землі таким чином призводять їх до засолення)

  • Об'єкти природної спадщини ЮНЕСКО.

(Серенгеті - один із найстаріших парків на континенті, він був заснований 1951 року й охоплює 15 тис км кв. сюди щорічно мігрують табуни зебр та антилопи гну. ( стор. 97 Факти сьогодення),.

Нгоронгоро- розташований у величезному кратері згаслого вулкана діаметром 20 км. Краї кратера перебувають на висоті близько 2500 м над рівнем моря, а дно на 600 м нижче його країв.

Національний парк Амбоселі - стадо 600-700 слонів та ендемічних чорних носорогів які перебувають на межі вимирання ) парк Кіліманджаро, водоспад Вікторія.

VІ. Закріплення вивченого матеріалу

1. Назвіть найвідоміші заповідники та національні парки Африки.

2. Які види тварин охороняються на заповідних територіях материка?

3. Чому заповідні території Африки є природним багатством усього світу?

4. Чому більшість національних парків Африки розташовані у східній частині материка?

5. Які змінив природі материка викликала господарська діяльність людини?

VІІ. Підсумок уроку.

  • Великих збитків природі Африки та її населенню завдають стихійні лиха. До найбільш небезпечних належать посухи.
  • Африканські ландшафти зазнали значної зміни внаслідок господарської діяльності людини.
  • Антропогенний вплив позначився на всіх компонентах природи: від атмосфери та гідросфери, через грунти - до рослинного та тваринного світу.
  • Природоохоронні території Африки є багатством усього світу.

VІІІ. Домашнє завдання.

Опрацюйте параграф 17 підручника.

Підготувати статистичний матеріал про 5 країн Африки (площа, кількість населення, столиця).



Сьогодні, дівчата, ваше свято! (7 клас 2013 р.)

1. Сьогодні, дівчата, ваше свято!

І на зорі, ще в ранній час,

Йде славний березень вітати

Живими пролісками вас!

Несе надії вам святкові,

Мов подих радісний весни

За вашу вірність у любові,

Що не згаса до сивини.

Іде він молодо і дзвінко,

Світ осяває у цвіту.

Сердечно вам спасибі, жінко,

За щедру вашу доброту.

За колискову ніжну казку.

Що зачаровує дітей,

За щиру усмішку і ласку

З якими йдете до людей.

Ви - добра подруга в дорозі.

Ви - співу ніжне джерело,

Завжди, у радості й тривозі,

Ми чуєм ваших рук тепло.

2. Чи може хтось сказати, чому жіноче свято ми відзначаємо саме навесні?

3. Все дуже просто. Весною відбувається оновлення в пироді, зародження нового. А жінка теж дарує світові нове життя.

4. Весна - символ молодості й здоровя, краси ікохання. І в переддень 8 Березня ми бажаємо всім жінкам і дівчатам завжди бути такими ж молодими, красивими, ніжними і коханими, як сама весна.

5. Весна! Весна - це тепле,

Блакитне небо, яскраве сонечко.

Весна - це перші квіти, веселі пісні пташок,

Весна - це магія, це свято жінок!

6. Теплий промінь березневий

Розбудив дзвінку весну.

Ароматів квітів перших

День святковий огорнув.

Він вітання наші щірі

Передасть всім дамам милим,\

Щоб жили в добрі і мирі

Щоб здійснились їхні мрії,

Щоб коханими були,\

Щоб у радості цвіли.

Поділ дівчат на дві команди: «Весняночки, «Сюрприз».

Конкурс 1

Оскільки по магазинах бігають переважно жінки, пропоную бліц-турнір: я запитую, скільки коштує той чи інший продукт, а ви, хто знає, швидко відповідає.

  • Скільки коштує в магазині 1 літр молока?
  • Пачка маргарину?
  • Туалетний папір?
  • Майонез мак-май 400 мл.?
  • Банка кукурудзи?
  • Манна крупа?
  • 1 л соку «Садочок»?
  • Десяток яєць?
  • 1 кг мяса?
  • 1 кг сала?

Конкурс 2

Наступне випробування називається «Дегустатори»

Команди залишаються на місцях. На стіл я ставлю 2 тарілки із чимось. Кожна команда отримує ручку і папір. 1 учасник із зав҆язаними очима на смак і на дотик, визначає, що в тарілці.

Міні -вікторина.

1. Коли і ким було започатковано святкування 8 березня як Міжнародний жіночий день? (1910 року, Кларою Цеткін)

2. Імя княгині-християнки. (Княгиня Ольга)

3. Назвіть імя сестри засновників Києва. (либідь)

4. Відома українська співачка, посол доброї волі (Руслана Лижичко)

5. Назвіть автора таких поетичних рядків.

Стояла я і слухала весну,

Весна мені багато говорила,

Співала пісню дзвінку, голосну,

То знов таємно-тихо шепотіла.

Вона мені співала про любов.

Про молодощі, радощі, надії,

Вона мені переспівала знов,

Те, що давно мені співали мрії. (Леся Українка)

6. Імя славнозвісної Роксолани. (Настя Лісовська)

7. Назвіть автора історичного роману «Роксолана» (Павло Загребельний)

8. Імя першої жінки-космонавта. (Валентина Терешкова)

7. Щиро зичимо світлої долі,

Нехай радує хлібнеє поле

Та веснянії теплії зливи,

Щоб були ви здоровіф й щасливі.

2. Щоб не знали незгод у дорозі,

Щоб стрічало добро на порозі,

І щоб щедрість та радість крилата

Не виходили з вашої хати.

3. Зі святом вас, любі дівчата!

Хай сонце гріє вам тепліше

І світять зорі золоті!

Хай 8 березня частіше

Буває у вашому житті.

4. Хай чоловіки вас цінують,

Складають оди і пісні.

Хай вашу усмішку шанують

Не тільки рано навесні.

5.Хай будуть роки всі прекрасні

І друзі вірні все життя.

Нехай усмішки будуть рясні

Хай будуть щірі почуття.

6. Ще раз бажаємо вам безмежного щастя, міцного здоровя, успіхів, благополуччя, любові й усього найкращого.


Нумо, хлопці! (Відкрита година спілкування у 7 класі, 2012-2013 н.р.)

1-а уч. Сьогодні справжніх хлопців свято,

А в нашім класі їх багато:

Сміливих, веселих і мужніх,

Кмітливих, шляхетних і дружніх.

2-а уч. Хто сказав, що справжні хлопці

Лиш в казках існують?

Хто сказав, що в 7 класі

Дівчата сумують?

3-я уч. Якщо є такі розмови,

Ми відповідаємо:

Кращих хлопців й веселіших

За наших не знаємо!

Ведуча 1. Добрий день, друзі!

Ведуча 2. Добрий день, хлопчики! Дозвольте нам від імені всіх дівчат та жінок привітати вас із святом справжніх чоловіків - Днем захисника Вітчизни!

Ведуча 1. Наближається 23 лютого і по всій Україні всі дівчата, жінки вітають хлопців та чоловіків із Днем захисника Вітчизни.

Ведуча 2. Напевно жінкам хочеться зайвий раз підкреслити у чоловіках такі якості, як міжність, надійність, сміливість, щиросердя, шляхетність. Наші дівчата також намагаються не обійти увагою хлопців, вітають їх, дарують їм сувеніри та чарівні посмішки.

1-а уч.Ми бажаємо вам, хлопці,

Друзі наші щирі,

На «відмінно» всім навчатись

І жити у мирі!

2-а уч. Щоб зростали і мужніли

Ви кожну годину,

Щоб батьки пишались вами

У будь-яку днину.

3-я уч. Ну а ми, дівчата, разом

Хлопцям обіцяємо -

Про оцінки ваші добрі

Ми завжди подбаємо.

1-а уч. А ще сьогодні вас вітаємо,

Удачі, щастя, перемог бажаємо.

Нехай же радість з вами поруч

Іде завжди праворуч і ліворуч.

Ведуча 1. Багато гарних слів сказано на адресу нашим хлопчикам. А як їм довести, що вони дійсно розумні, веселі, кмітливі, сильні і будь-якої миті готові виправдати сподівання дівочих сердець?

Ведуча 2. Влаштуємо веселі змагання, у яких візьмуть участь дві команди.

Ведуча 1. Отже, починаємо змагання. А відкриє нашу конкурсну програму інтелектуальний конкурс. Кожній команді буде запропоновано прислів'я або приказку. Необхідно закінчити його. Перемагає той, хто дасть більше правильних відповідей. За кожну пемогу команда отримує зірочку.

1. Пізно встав - день втратив, у молодості не вчився - ... (втратив життя).

2. Нема друга - шукай, знайшов - ... (бережи).

3. Не той друг, що медом маже, а той, хто... (правду каже).

4. Землю прикрашає сонце, а людину ... (праця).

5. Маленька праця краща за ... (велике безділля).

6. Учений доводить, а невчений... (слідом ходить).

Вікторина.

На роздум дається 30 секунд.

1. З яких вправ починається комплекс ранкової гімнастики? (ходьба, легкий біг, потягування).

2. Який м'яч найважчий: футбольний, волейбольний, баскетбольний? (Баскетбольний)

3. Скільки гравців у футбольній і хокейній командах? 11 і 6)

4. Скільки білих фігур у шахах? (16)

5. У якій грі користуються найменшим м'ячем? (настільний теніс)

6. Що таке «мат» у шаховій грі? (Кінцеве положення, коли королем нікуди зробити хід, щоб не програти).

7. По чому часто ходять, але ніколи не їздять? (по дробині)

8. Під яким деревом ховається заєць коли іде дощ? (під мокрим)

9. Скільки хвилин треба варити круте яйце? ( Жодної, бо воно вже зварене)

10. Коли чорній курці найлегше пробратися в хату? (коли відчинені двері)

11. За що учні виганяють із класу? (за двері)

12. Чому старий дід капелюха купує? (тому, що без грошей ніхто не дає)

Ведуча 2. Щоб зростали дужими,

Ви із спортом дружите.

Будуть з вас альпіністи,

І завзяті футболісти.

І жокеї, і плавці,

Й фехтувальники, й гребці -

Не прості собі спортсмени,

А відомі рекордсмени.

Ведуча 1. Наступний наш конкурс - «Скоромовки». Гравцям необхідно швидко прочитати запропоновані скоромовки. На підготовку 1 хвилина.

1. Варка варила вареники. Василь взяв вареника, Варка Василя варехою, василь Варку вареником.

2. Гава всілася на ганку , і сиділа там до ранку, вранці гуси прибігали, гаву з ганку проганяли.

3. Карл у Клари украв корали, а Клара у Карла украла кларнет.

4. Міла милом тигра мила, Міла мило упустила, упустила Міла мило, тигра милом не домила.

Ведуча 2. Ми врахували всі ваші старання.

Ви гідно пройшли всі випробування.

Не треба, друзі, вже переживати,

Настав вже час нам зірочки підрахувати

Та всіх вас щиро привітати!

Ведуча 1. Дякуємо учасникам за активну і цікаву гру.

Ведуча 2. Ще раз із святом вас вітаємо,

І здоров'я вам бажаємо,

Щастя, радості, добра,

І родинного тепла!

Ведуча 1. Хай ще змилоститься над нами доля,

Хай майбутнє буде без війни,

Щоб не з фронту, а з олботи, з поля,

Тата виглядали доньки і сини.

Ведуча 2. Нехай же квітне наше щастя,

Нехай дзвінкі звучать пісні.

І стелиться нам шлях квітчастий

У ранок завтрашній ясний.

Ведуча 1. На цьому ми з вами прощаємось. Ще раз вітаємо вас зі святом!

1. Пізно встав - день втратив, у молодості не вчився - ... __________

2. Нема друга - шукай, знайшов - ... ___________________________

3. Не той друг, що медом маже, а той, хто... ____________________

4. Землю прикрашає сонце, а людину ... ________________________

5. Маленька праця краща за ... ________________________________

6. Учений доводить, а невчений... _____________________________

1. Пізно встав - день втратив, у молодості не вчився - ... __________

2. Нема друга - шукай, знайшов - ... ___________________________

3. Не той друг, що медом маже, а той, хто... ____________________

4. Землю прикрашає сонце, а людину ... ________________________

5. Маленька праця краща за ... ________________________________

6. Учений доводить, а невчений... _____________________________

1. Варка варила вареники. Василь взяв вареника, Варка Василя варехою, василь Варку вареником.

2. Гава всілася на ганку , і сиділа там до ранку, вранці гуси прибігали, гаву з ганку проганяли.

3. Карл у Клари украв корали, а Клара у Карла украла кларнет.

4. Міла милом тигра мила, Міла мило упустила, упустила Міла мило, тигра милом не домила.

1. Варка варила вареники. Василь взяв вареника, Варка Василя варехою, василь Варку вареником.

2. Гава всілася на ганку , і сиділа там до ранку, вранці гуси прибігали, гаву з ганку проганяли.

3. Карл у Клари украв корали, а Клара у Карла украла кларнет.

4. Міла милом тигра мила, Міла мило упустила, упустила Міла мило, тигра милом не домила.


Сценарій про кохання з першого погляду на День Святого Валентина 2015 р.

Музика________________

Ведучий. 1
Любов придумана не нами,
Вона від Бога нам дана,
І хоч любов буває різна,
Та кожна справжня -
Завжди лиш одна.Ведуча. 1
Любов безмежний, чудовий дар,
Що дав творець своєму створінню.
Любов - це жертва, серця жар,
І райський спокій у терпінні.

Ведуча: 2Добрий вечір, дорогі друзі!
Ведучий: 2 Вітаємо всіх закоханих!
Ведуча: 1Саме так. Поспівчуваємо тим незакоханим, які залишилися вдома.
Ведучий: 1А ми з вами маємо чудову нагоду помандрувати країною Любові, поблукати вулицями великого щастя.
Ведуча: 2Адже сьогодні - свято любові, свято найкращого почуття, яке окрилює, дає сили і натхнення, радість і захоплення. І завдячуючи якому продовжується життя на землі.
Ведучий: 2Кохання - це святе почуття, яке заслуговує на свій день, на своє свято. І осі, таке свято є , є такий день. Він відзначається з особливою серйозністю майже по всьому світу 14 лютого.


№ ВАЛЬС 9- 11 клас___________________________
Ведучий.1«Я тебе кохаю...». Різні віки, різні мови... все різне. Єдине - кохання. Кохання - вогонь і лід, поезія і проза, о, як пісня, без кінця та краю, що лине над безкрайніми степами: як біг струмка, як грім і блискавиця, як зірка, що вражає сміливця красою й простотою водночас. Кохання - все, що було, буде. Воно зігріває вас у свята й будні.Ведуча.1 Найкращими словами, що причаїлись у найпотаємніших глибинах сердець, передають закохані одне одному свої почуття, розповідають про радість і щастя, про тугу та біль. Саме кохання, любов - джерело творчого натхнення багатьох поколінь. До цієї одвічної теми завжди зверталися художники, скульптори, філософи, композитори.

Виходить читець. Музика_______________________
Марина Цвєтаєва «Мне нравится...».Мне нравится, что вы больны не мной,
Мне нравится, что я больна не вами,
Что никогда тяжелый шар земной
Не уплывет под нашими ногами.Мне нравится, что можно быть смешной -
Распущенной - и не играть словами,
И не краснеть удушливой волной,
Слегка соприкоснувшись рукавами.Мне нравится еще, что вы при мне
Спокойно обнимаете другую,
Не прочите мне в адовом огне
Гореть за то, что я не вас целую.Что имя нежное мое, мой нежный, не
Упоминаете ни днем, ни ночью
Что никогда в церковной тишине
Не пропоют над нами: Аллилуйя!Спасибо вам и сердцем, и рукой
За то, что вы меня - не зная сами! -
Так любите: за мой ночной покой,
За редкость встреч закатными часами.За наши не - гулянья под луной,
За солнце, не у нас над головами, -
За то, что вы больны - увы! - не мной,
За то, что я больна - увы! - не вами! (Іващенко Анна)

Музика

Я вас любил: любовь еще, быть может,

В душе моей угасла не совсем:

Но пусть она вас больше не тревожит;

Я не хочу печалить вас ничем.

Я вас любил безмолвно, безнадежно,

То робостью, то ревностью томим;

Я вас любил так искренно, так нежно,

Как дай вам бог любимой быть другим.

(А. Пушкин) (Кісельов В.)

Ведучий.2До кожного з нас рано чи пізно в душу заглядає кохання. Кохання - одне з піднесених, шляхетних і прекрасних почуттів! Кохання панує над світом. Воно поза віком і часом.Ведуча. 2
Чи переллю колись у слово
Оце щемливе почуття?
Що так зненацька і раптово
Ввірвалося в моє життя?
До крику - душу обпалило!
До крові - серце обпекло!
Подарувало мені крила,
До неба - вкотре! - підняло! (Г. Костів-Гуска).


Ведучий.1 Саме сьогодні, 14 лютого, ми звертаємось до теми кохання, бо сьогодні надзвичайний день - День Святого Валентина - Всесвітній день закоханих.

Ведуча: 1Чому саме Валентина запитаєте ви? Вважають, що саме цей святий опікується закоханими, допомагає їм щасливо прожити в парі, мирі і злагоді.Ведучий: 2 З приводу цього є багато версій. За однією з них ми дізнаємося, що в 3 ст. до н. е. римський імператор заборонив одружуватись молодим людям. Він вважав, що одруження робить мужчин поганими солдатами. Молодий єпископ Валентин порушив наказ імператора і одружував молоді пари таємно. За це його кинули до в'язниці.Ведуча:2Там Валентин закохався у сліпу дочку тюремника. Перед стратою своїй закоханій він надіслав листівку-зізнання в коханні з підписом "Від Валентина".Ведучий:1Відтоді, в день Валентина закохані коханим надсилають анонімні листи-зізнання і називаються вони "валентинками". Отже , у нас сьогодні з вами свято кохання .

Музика__________________

*У Англії у цей день ворожать. Дівчата пишуть на папірцях чоловічі імена, заліплюють їх в глину і кидають у воду. Кулька, що спливає першою, і приносить дівчині ім'я судженого.

Нестеренко О.* Француженки у ніч перед 14 лютого пришивають листки лавра до подушки, тоді можна побачити уві сні нареченого. Зеленько Н.*В Америці, Англії у день святого Валентним ми їм зустрінете жодної жінки без букета квітів. Пономарьова Н.* Один з британських звичаїв такий: 4-5 хлопців на папірцях пишуть імена дівчат, кидають їх у кепку і витягують. Дівчина, чиє ім'я витягне хлопець, стає його «Валентинкою». А хлопець, стоячи на одному коліні, читає їй сонет Шекспіра. Фегер А.* День святого Валентина в Італії називають «Солодким днем», бо тоді прийнято дарувати своїм коханим переважно солодощі. Омельченко Н.* А поляки цього дня ходять до костьолів, моляться до ікони святого Валентина в надії на щасливе кохання. Осика Ю.* Багато років тому в Англії у цей день дітей наряджали в одяг дорослих. Вони ходили від хата до хати і співали пісні про Святого Валентина. Осика В.* В Уельсі з дерева вирізали дерев'яні ложки й дарували їх своїм коханим 14 лютого. Ці ложки оздоблювали сердечками, ключиками, що означало: «Ти знайшов шлях до мого серця». Лихота М.* У Німеччині дівчата писали на цибулинах тюльпанів чоловічі імена. Який тюльпан зацвіте першим - за того дівчина і вийде заміж. Баннікова А.*У Римі хлопці витягували невеличкі аркуші з написаними на них жіночими іменами. А японці вважають 14 лютого своєрідним днем вітання, коли подарунки отримує в основному сильна половина людства. Бурей А.

* На Сицилії існує таке повір'я: якщо молода дівчина стоятиме біля вікна півгодини перед сходом сонця напередодні Дня Валентина і перший промінь впаде на неї, то того ж року вона вийде заміж. Баннікова К.
* Усіх святкових витівок, що їх на День Святого Валентина роблять досить-таки серйозні люди, перелічити просто неможливо. Що там тобі листівки у вигляді сердечок, цукерки, парфуми і квіти! Корх І.


№_11 клас вальс ________________________


Ведуча1 Тема кохання хвилювала поетів у світовій літературі. Оскільки День усіх закоханих прийшов до нас із Західної Європи, то хотілося б побачити найвідоміших закоханих у світі, тобто Ромео та Джульєтту.


Виходять учні в образі Ромео і Джульєтти. (Іванов Артем, Мініч Дар'я)Уривок з трагедії «Ромео та Джульєтта» В. Шекспіра.Ромео.
Мій світлий ангел, мов ясні далі,
Ти сяєш наді мною серед ночі,
Як легкокрилий посланець небес
Перед очима вражених людей,
Що, голови закинувши, слідкують,
Як серед хмар лінивих він ширяє
І по ефіру грудях чистих плава.Джульєтта.
Ромео! О, навіщо ти, Ромео!
Зміни своє ім'я, зречися батька;
Як ні, то присягни мені в коханні,
І більше я не буду Капулетті.
О скинь же, скинь своє ім'я,Ромео,
Воно ж не є тобою і взамін
Візьми мене усю!...Ромео.
Ловлю на слові!
Назви мене коханим, і у мить
Я вдруге охрещусь і більш ніколи
Не буду зватися Ромео.Джульєтта.
Як ти зайшов сюди, скажи, й навіщо?
Як міг ти перелізти через мур?
Адже високий він і неприступний.Ромео.
Кохання принесло мене на крилах,
І не змогли цьому завадить мури;
Кохання може все і все здолає,-
Твоя рідня мені не перешкода.


Лунає музика. У супроводі юнаків до залу входять героїні з літературних творів та сідають біля сцени.

Ведучий.2Любов таємнича і загадкова стояла й стоїть біля витоків тих миттєвостей, коли в душах людських виникає щось незбагненно животворяще, викликає подив, захоплення, вводить у світ краси і величі.


Наташа Ростова. Мама, ради Бога, ничего не спрашивайте у меня теперь. Это нельзя говорить. Такого, такого... со мной не бывало!
Когда я в первый раз увидела князя, мне еще тогда казалось, что я влюбилась в него. Меня как будто пугало это странное, неожиданное счастье, что тот, кого я выбрала еще тогда, встретился мне и, как кажется, неравнодушен ко мне.
Как только я увидела его, почувствовала что-то особенное.
Как он был хорош! И совершенно не такой как все! Возвышающий голос, важный и умный и какой-то недоступный.
Боже мой, как я его люблю, как мне хорошо! Нет, нет, вы не думайте. Это слезы счастья, волнения и любви! (Онищенко Вікторія, мама - Русанова Євгенія)

Музика укр..____________________________

Леся Українка. Твої листи завжди пахнуть зів'ялими трояндами, мій бідний, зів'ялий квіте! Легкі, тонкі пахощі, мов спогад про якусь любу, минулу мрію. Мій друже, любий мій друже, створений для мене, як можна, щоб я жила сама, тепер, коли я знаю інше життя? І щастя, і горе, які божевільно сплелись - обірвались так раптом, як дитяче ридання, і я побачила тебе.
Я бачила тебе і раніше, але не так прозоро, а тепер я пішла до тебе всією душею, як сплакана дитина іде в обійми того, хто її жалує. Це нічого, що ти не обіймав мене ніколи, це нічого, що між нами не було і спогаду про поцілунки, але я піду до тебе із найщільніших обіймів, від найсолодших поцілунків! Тільки з тобою я не сама, тільки з тобою я не на чужині. Тільки ти вмієш рятувати мене від самої себе. Мій друже, чому ж я не можу, коли так, обмити твої руки, які тремтять мов струни, своїми гарячими слізьми?
Мій друже, невже я залишуся одинока?
Візьми мене з собою!
Ти, може, маєш іншу мрію, де мене немає? Дорогий мій! Я створю тобі світ нової мрії. Я ж для тебе почала нову мрію життя. Візьми мене з собою. Я так боюся жити без тебе! Крізь темряву у простір я простягаю руки до тебе. Візьми мене з собою і це буде мій рятунок. І нехай в'януть білі, рожеві, червоні й блакитні троянди. (Ковач Аліна)Елька. Мене заливало щастя, я пила це повітря, цю зоряність неба, тишу озер. Звідки це на мене найшло? Все ніби осяялось навкруги, все сприймається інакше. Що ж це воно таке є, таємниче, всесильне, що раптом пробуджується в людині, і що його, мабуть, і наймудріші мудреці не можуть розгадати?
Ніч ніжності, такою була вона, ця ніч. Коли, йдучи, набралося у мене піску у черевичок і я нахилялась витрушувати, Микола підтримував мене, і я почула його схвильоване дихання, ніжну мову руки, що підтримувала мене так, мовби я якесь серпанкове створіння, з яким тільки й можна поводитись так голубливо, ніжно. Після того ми ішли вже весь час, побравшись за руки, мов боячись загубити в темряві одне одного. (Ісичко Аліна)Ведучий.1 Про любов написано багато, про неї складають трактати і поеми, прозаїки пишуть романи, а поети - вірші.

Музика ___________________________________

Моя любов - рожевий квіт

В весінньому саду,

Моя любов - веселий спів,

Що з ним я в світ іду.

О, як тебе кохаю я,

Єдиная моя!

Тому коханню не зміліть,

Хоч висхнуть всі моря.

Нехай посхнуть усі моря,

Потануть брили скал,

А ти навік, любов моя, -

Аж згасне сонця пал. (Р.Бернс) (Баранов А. і дівчина з 10 кл.__________)

Благословенні будьте, день і рік,

І мить, і місяць, і місця урочі,

Де спостеріг я ті сяйливі очі,

Що зав'язали світ мені навік!

Благословен вогонь, що серце пік

Солодкий біль опечаленої ночі

І лук Амура, що в безоболоччі

Пускав у мене струн ясний потік! (Корх С. 10 кл. і дівчина з 10 кл.__________)

Благословенні будьте серця рани

І вимовлене пошепки ім'я

Моєї донни - ніжне і кохане,

І ті сторінки, де пронеї я

Писав, творивши славу, що не в'яне,-

Й ти, неподільна радосте моя!... (Кулієв А. 10 кл. і дівчина з 10 кл.__________)

Мені здається, може, я не знаю,
Було і буде так у всі часи:
Любов, як сонце, світу відкриває
Безмежну велич людської краси.
І тому світ завжди благословляє
І сонце, що встає, і серце, що кохає. ( Фабрисов М. і дівчина з 10 кл._________ )

Ведуча. 2Коли, в якому віці приходить кохання? Звідки його чекати? Скільки разів можна кохати?Ведучий. 2Відповіді на ці питання вам ніхто не дасть. Не існує рецептів кохання.Ведуча.1 Коли кохання є, то воно є, а коли його немає, то воно неодмінно прийде.Ведучий.1 Перше побачення. Перші квіти від коханого. Перший поцілунок. Перша любов... Найчистіше почуття. Багато людей згадують, що перше кохання запам'ятовується назавжди, і хоч бувають почуття сильніші, проте перше - найсвятіше.Музика_______________________
Не скажу, бо не знаю, як вийшло.
Все так сталося, ніби у сні,
Очі, схожі на стиглії вишні,
Зазирнули у душу мені.
Я завмерла від погляду того,
Зупинилося серце на мить:
В нім і радість була, і тривога,
Що одною стороною бринить.
І відтоді я втратила спокій,
Мов зорю з почорнілих ночей.
Хоч минуло не мало вже часу,-
Не забула вишневих очей.
Тож не знаю, як воно вийшло:
Чи то справді було, чи у сні...
Очі, схожі на стиглі вишні,
Розтривожили душу мені. (Макарова Ірина)

СЦЕНКА (Логвіненко С. і Онищенко І. Кісельов В. дівчата 8 клас)
(Звучит песня «Если б я был султан». На сцену выходит юноша в костюме султана)Юноша: Вах, вах, вах, вах!
Ох, как мне нужна жена.
Да не три, а лишь одна!
Лампа, лампа, помоги,
Мне невесту принеси.
Только просьба есть одна,
Чтоб талантлива была.
Вах, вах. Вах. Вах!Юноша: Вот он свет очей моих,
Чувство вспыхнет, знаю, вмиг!
Только вот что не пойму,
Джин, зачем связал жену?(голос за сценой)

Джин: Вот те раз, я ж виноват,
Хоть и был стараться рад!
Где ты видел, чтоб талант
В руки шел, как снегопад?!Юноша: Ладно, ладно, не ворчи,
Лучше, Джин, ты помолчи.
Как зовут тебя, девчина?Джин: То, Полунина Карина.Юноша: Ну, умолкни хоть на миг.
Ведь не ты, а я жених!
Дай с невестой тет-а-тет,
Хоть откушать нам щербет.
Ты, душа, его не слушай.
Хочешь, яблочко вот скушай.


Девушка: Ты мне лучше, супостат,
Объясни, кто виноват!
Кто меня из дома стырил?
И зачем вам мой талант?Юноша: Грешен, грешен говорю.
В том, что я тебя люблю!Девушка: Ну раз так, тогда послушай,
Песню, что тебе спою.(Девушка исполняет куплет и припев песни «Никуда не денешься...»)


Юноша: Ох, сразила песнь твоя.
Стань женою для меня.
Все отдам за песнь такую,
Не хочу жену другую!Девушка: Подожди, не торопись.
Мне сначала поклянись.
Что любить меня ты будешь,
Пиво, бары позабудешь.
Позабудешь про футбол,
В доме спорт сей запрещен.
Да в Морозовский меня
Раз вози в четыре дня.
Распеваться не мешай...Юноша: Джин, скорее выручай!
Не смогу ей отказать,
Но и как все выполнять!Джин: Ты ее, брат, отвлеки,
Да в глаза ей загляни.
Женщинам как воздух нужен
Взгляд, наполненный любви.Девушка: Джин, на чьей ты стороне?
Может быть, послужишь мне!Джин: Надо быть самоубийцей,
Чтобы отказать тебе.


Девушка: Посмотри скорей в глаза.
Милый, любишь?Юноша: Да, да, да.Девушка: На других не променяешь? Никогда...Юноша: Да, да, да, да.Девушка: Главный женский наш талант,
Это неотрывный взгляд.
Коль попал ты на крючок,
Не противься, дурачок!


(На мелодию «Если б я был султан» ребята исполняют песню)

Если парень влюблен, то не упускай.
На себе взгляд его сразу ты поймай.
Задержи, замани, а потом лови.
Это лишь первый шаг, к той большой любви!
Не очень просто девчонок любить,
Но как на свете без них нам прожить!Ведучий. 2 Книга кохання велика і невичерпна.
Ведуча. 2Ми перегорнули лише кілька її сторінок. Але вона не закінчена. Ми пропонуємо вписувати в неї нові сторінки.

Ведучий.2 І майбутні покоління з подивом і захопленням будуть їх перечитувати.

(виходять парами )
Кохати - то не в губи цілувати
Й слова красиві говорити. ( Білоцерківська С. і__________________.)Кохати - це чарівним вогнем палати,
І ним людину найдорожчу гріти. ( Рибак Д . і Хвостик Ю.)Кохати - то не треба поруч бути,
Гуляти разом в срібні зорі ночі. ( Жихар А. і Собков О.)Кохати - це ніде і ніколи не забути
В цілому світі наймиліші очі. ( Гуцол С. і __________________ )Кохати - то не квіти приносити,
Кохати невірному не вдасться. ( Прокоп'юк Н. і Фегер А.)Кохати - не для себе тільки жити,
Кохати - то народжувати щастя. ( Іващенко А. і Осика М. )

№ ПІСНЯ 10 клас________________

Ведучий.1 Мрія кожної дівчини - стати для нього отою одною-єдиною, неповторною, коханою.Ведуча. 1
Хотіла б я стати людиною -
Отою одною-єдиною,
Отою безмежно рідною,
Навіки тобі потрібною.Хотіла б я стати богинею -
Отою одною-єдиною.
Отою ні з ким не зрівнянною,
Хотіла б я стати коханою.

  • Трепет сердець. (Денисенко А.)
  • Очікування щастя. (Євтушенко І.)
  • Палкі поцілунки. (Іванов А.)
  • Сплетіння рук. (Івченко В.)
  • Єднання душ.(Ісичко А.)
  • Погляд у зоряне небо. (Ковач А.)
  • Відчуття польоту.(Корх С.)
  • Романтика запалених свічок. (Макарова І.)

Всі разом: Все це КОХАННЯ.

- Тихе і спокійне. (Щобак Р.)

- Трепетне і ніжне. (Стяжкін А.)

- Палке і героїчне.(Рибачук О.)

- Єдине і неповторне. (Русанова Є.)

Ведучий 2: Те, якого кожен прагне, про яке кожен мріє, яке робить людей щасливими, те, що входить у вічність, тому що кохання не підвладне часу.

Ведучий 2: Було і буде так у всі часи:

Любов, як сонце, світу відкриває

Безмежну велич людської краси.

І тому світ завжди благословляє

І сонце, що встає, і серце, що кохає.

№ --- 10 клас «Береги любовь» (Фабрика 3, Черкашина Є.)

Ведуча1 .Кохання нам покращує життя,

Цю істину з нас кожен пам'ятає

Ведучий1: Кохання - це щасливе майбуття

Нема кохання, то й життя немає.

Ведуча 2 Кохайте, люди, будьте чарівні,

Де б не жили, в якому краї

Ведучий 2 Найкращими хай будуть на землі

Три звучних слова: «Я тебе кохаю!»

МУЗИКА (вихід всіх учасників)__________________________ 

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати